Máte doma miminko a začínáte se zaváděním příkrmů? Případně už jste s příkrmy začali, ale nejste si jistá, co vaše miminko může jíst a co ne? Víte, že to není jednoduché, ale vnitřně se vám příčí dítě do jídla nutit? Nebo se třeba bojíte, že budete muset prcka honit po bytě s lžičkou v ruce, abyste do něj alespoň trošku jídla dostala? Také se vám k tomu všemu blázinci okolo péče o malé děťátko do hlavy vkrádají otázky, jestli jsou lepší příkrmy kupované (průmyslově zpracované, nebo doma vařené. Zda jsou nutné kaše na noc, nebo kolik toho musí děťátko sníst, aby se správně vyvíjelo.

Tyto a mnoho dalších otázek si jistě klade každá maminka malého děťátka, které doktorka, nebo okolí začalo říkat, že už je nejvyšší čas začít s příkrmy. Přesto vnitřně cítíte, že to, do čeho vás okolí nutí není tak úplně v pořádku a ráda byste k příkrmům přistupovala jinak. Více s respektem k potřebám dítěte. K tomu, kolik toho sní a co sní. Určitě byste ráda, aby vaše dítko i vy a vaše rodina jedli u stolu společně s radostí a bez zbytečného stresu a pláče.

V tomto všem vám může pomoci můj on-line kurz Jak na příkrmy, aby dětem chutnalo, který se věnuje metodě BLW neboli Baby Led Weaning. Tento anglický název jsem si už před lety, když jsem se s touto metodou setkala v zahraničí poprvé, pojmenovala hravě Jídlo do tlapky. V překladu to ale znamená příkrmy vedené dítětem. Typické je pro tuto metodu, že dítku se už od mala servíruje opravdové jídlo. Dítě jí samo a není nikým krmeno. Takže odpadá příprava kašiček, mixování potravin, krmení lžičkou a další věci, které jsou spojené s prvními příkrmy.

V tomto on-line kurzu se dozvíte, jak s metodou BLW bezpečně začít, co dítěti ze začátku nabídnout. Co dělat, když vám děťátko ještě nesedí, používat lžičku či vidličku? Zodpoví vám také otázku, kterou si klade každý rodič, když se o této metodě dozví, a to, zda se dítě nebude dusit. Ale také vám pomůže zodpovědět otázky na vaše vlastní vnitřní strachy, jestli to zvládnete sama. A co třeba kombinace metody BLW a klasické krmení lžičkou? Případně, zda je metoda BLW vhodná pro každého, či jak podávat vodu? Na všechny tyto otázky a na mnoho dalších najdete v kurzu odpovědi.

Součástí kurzu jsou i základní recepty, které můžete využít při prvních experimentech s metodou BLW. V rámci kurzu máte možnost také položit své případné doplňující otázky emailem. Ráda vám na vše odpovím.

 

Pár řádků o mě

Jmenuji se Dita Ptáčková a s metodou BLW jsem se poprvé setkala v roce 2008, USA, kde jsem pečovala o děti svých klientů. Hned od počátku mě tato metoda uhranula svým přístupem a respektem k dítěti a jeho potřebám, ale zároveň k potřebám rodičů a rodiny.

Po svém návratu do ČR a poté co se mi narodily vlastní děti, se kterými jsem metodu BLW také praktikovala jsem založila tyto webové stránky věnující se (nejen) metodě BLW a příkrmům. BLW poradenství se věnuji již přes 7 let. V době, kdy u nás byla metoda BLW underground a metoda pár poblázněných matek jsem založila FB skupinu, která má dnes přes 21 tis. členů. Díky zájmu mnoha členek jsem se s nimi začala potkávat na seminářích a poskytovat také individuální konzultace. Poté co přišla pandemie covidu a osobní setkání tak byla značně omezená jsem setkávání přesunula na internet a díky tomu vznikl i tento on-line kurz.

Ukázka kurzu Jak na příkrmy, aby dětem chutnalo

Co Vám kurz Jak na příkrmy, aby dětem chutnalo přinese?

 

Kromě výše uvedených informací a tipů, jak začít s metodou BLW a základními recepty. Je to především doživotní přístup ke kurzu. Díky tomu se budete moci kdykoliv vrátit a znovu si připomenout konkrétní pasáže, které aktuálně s vaším dítkem řešíte. Po absolvování tohoto kurzu budete vědět co vše potřebujete, abyste mohli začít a získáte větší sebevědomí v tom podniknout první kroky k tomu, aby si jídlo vaše miminko i vy užili a měli ze společného stolování radost. A pokud byste v kurzu přece jenom nenašla odpověď na některou ze svých otázek, tak mi ji můžete napsat emailem a já vám na ni ráda odpovím.

Kalendář s plánovanými semináři na téma BLW a příkrmy obecně