Soutěž o kelímky Babycup

Soutěž o kelímky Babycup s jidlodotlapky.cz

POZOR SOUTĚŽ O KELÍMKY BABYCUP DO 26. 7. 2017 – více na facebookových stránkách jidlodotlapky.

Důležitou součástí společného stolování s dětmi je i pití. Ačkoliv kojené děti opravdu kromě mateřského mléka jiné tekutiny nepotřebují, vodu jim můžete začít nabízet se začátkem příkrmů právě u jídla. Voda jim pomůže spláchnout zbytky jídla. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že můj syn byl dlouho jen kojený a vodu pil pouze u jídla, jinak měl mateřské mléko. Až někdy kolem 15. měsíce věku začal pít vodu i mimo čas jídla a začali jsme s sebou nosit lahev s vodou.

Babycup - mix barev

Pokud přemýšlíte, jak začít nabízet vodu, nejlepší je nabízet ji z otevřeného hrnku. Lahvičky i spousta hrnečků se savičkami můžou narušit kojení. Kromě toho, sání z těchto pítek může mít vliv na nesprávný vývoj dutiny ústní a zubů. U nás třeba žádné učící hrnečky a podobné věci nefungovaly. Syn chtěl pít zásadně jen z otevřené skleničky jako my. Pít se tedy naučil z klasické panákovky. U druhého syna jsme objevili Babycup (objednat můžete zde), který je přesně ve správné velikosti pro malé ručičky a pusinky.

Babycup - použití

Babycup ho bavil hned od začátku. Aniž bych to čekala, hned napoprvé ho vypil skoro celý. Babycup jsme mu začali nabízet se začátkem příkrmů, tedy kolem 8. měsíce. Ze začátku jsme mu ho vždy přidržovali u pusy. Brzo se však naučil, jak nám dát najevo, že chce napít a že potřebuje pomoct. Během pár týdnů se naučil pít z tohoto hrníčku sám. Výhoda je, že je plastový, takže jsem ho mohla nechat, ať se učí a zkouší si to sám. U klasické skleněné panákovky to moc nešlo, protože by se mohla rozbít. I když je plastový, není toxický a neobsahuje BPA ani ftaláty.

Kelímek pro batolata Babycup - barevný mix

Nám osobně se Babycup velmi osvědčil, náš syn je velmi zvědavý a chce dělat to samé, co my. Nenechá se ošálit žádnými lahvičkami nebo pítky, které jsou pro děti. S Babycupem byl spokojen, protože pil stejně jako my a hlavně jako jeho starší brácha 🙂

[sklik]