Polentu jako takovou můžete dát už půlročnímu dítěti, ale pozor na potraviny, které dáte navrch této „pizzy“. Doporučuji si nejprve projít přehled potravin na těchto stránkách v sekci BLW.  Pokud na ni dáte cokoliv co obsahuje rajčata, tak doporučuji podávat až ročnímu dítěti. Recept je neuvěřitelně jednoduchý.

Těsto

  • 250 gr polenty
  • cca 550 ml vody nebo vývaru
  • Rajčata, syr, šunka atd na ozdobení

Polentu připravte podle návodu. Polenta má tendenci rychle hrudkovatět, takže rychle míchejte. Já jsem místo vody použila domácí vývar bez soli. Polenta je pak chutnější. Pokud použijete vodu, je potřeba ji něčím dochutit, není pak tak dobrá. Po vychladnutí hmotu přendejte na pečící papír a druhým pečícím papírem vytvaruje do cca 1 cm tlusté placky.

Na takto připravený základ rozetřete omáčku. Můžete použít jeden ze dvou receptů, který najdete na těchto stránkách. Případně stačí spařit rajčata, rozmixovat je s česnekem a tuto směs rozetřít na polentu. Nakonec pokládejte šunku, sýr, oregáno, prostě to co máte na klasické pizze rádi. Já použila i cuketu nakrájenou na kostičky a je to fakt mňam.

Jsou to porce pro dva dospělé a jedno dítko.

[sklik]